Jdi na obsah Jdi na menu

19.9. 2010 Aritma - Čechie 9:6, Zličín - Aritma 4:2

19.9.    Aritma - Čechie Smíchov  9 : 6    ( 5+1 )

Proti soupeři z Čechie jsme nastoupili za hezkého počasí na Aritmě v zápase 5+1. Ze začátku jsme měli převahu a vedli 3 : 0, ke konci třetiny soupeř snížil ze zbytečně vyrobené penalty a dostal se opět do hry.

V zápase se často střílelo, chvílemi jsme měli převahu a hráli dobře, pak jsme zase zbytečně vyráběli chyby a pustili Čechii do hry. Po 2. třetině byl stav 6:4 pro nás.

Ve 3. třetině jsme chtěli na soupeře vlétnout, místo toho ten snížil na 6:5. Potom jsme začali hrát hezký fotbal a utkání rozhodli. Dobře chytal soupeřův brankář, přesto jsme opět spálili mnoho šancí, často koncovku řešíme naprosto špatně, i když při tréninku se tomu věnujem. Měli jsme vyhrát daleko vyšším rozdílem ( míním tím počet šancí, jinak herně se nám soupeř vyrovnal).

Utkání se vydařilo Jirkovi a Lukáši Š., pochvala také pro Olivera.Míša H. a ostatní zahráli svůj standart. Rozhodně pochvala pro celý tým za bojovnost.

Nastoupili: M.Beran, Gregor - T.Beran, Havlíček,Hron, Šalanský,Šuchma,Tříska,Vágner, Vožický, Olšiak.

Branky : 2x Jirka, Adam,Oliver,  1x Michal H., Petr H.,Lukáš Š.

Komentář ze stránek soupeře

Aritma - Čechie 9:6

I přes velikou snahu, bojovnost a nasazení jsme dnes dopoledne po zásluze podlehli rozdílem tří branek. Právě ty tři branky, které ukazují rozdíl v konečném skóre padly v samotném závěru zápasu, kdy už většina kluků mlela z posledního.

Opět nám přišli vypomoct Jirka a Lukáš, tedy kluci splňující kritérium pro start ve starší přípravce a tím je ročník 2000. Naopak se nemohl dostavit Kuba Fiřt, jehož rychlost by byla vítána.

O třech gólech v naší síti jsem se už zmínil, teď si připomeňme ty ostatní. Zase jsme inkasovali po akci, kdy má náš obránce míč na kopačkách a má dvě možnosti, jak s ním naloží. Ta první začíná tím, že se s ním rozběhne směr brána Aritmy, ta druhá varianta není o nic složitější, obránce pošle míč krajem hřiště na spoluhráče před sebou. Nevím proč a kde kluci odkoukali myšlenku č. 3, která spočívá v tom, že jeden obránce pošle balon tomu druhému přes celou šířku našeho obraného pásma! Vážně si nevzpomínám, jestli už se třetí akce někdy povedla, ale vím, že zrovna dnes se díky tomu Aritma dvakrát radovala. Ještě horší je fakt, že jsme si to před zápasem i o přestávkách několikrát zdůraznili, že rozhodně ne! Tak snad příště už podobné nesmysly neuvidíme...

Další gól padl po krátce zahraném rohu, zjevně se jednalo o nacvičený signál, na který kluci nestačili dostatečně pohotově zareagovat. Nic se neděje, protože na učení záležitostí stran taktiky budou mít kluci vždycky dost času.

Největší bolestí dnešního dopoledne byla zřejmě rozehrávka. Ikdyž jsme se jí už věnovali, tak evidentně ne dostatečně. Očití svědci dnešního klání mi jistě dají za pravdu... A já slibuji, že hned od příštího treninku se na tuto bolístku zaměříme daleko víc.

Hra směrem dopředu byla uspokojivá a určitě jsme ve Vokovicích neudělali ostudu. Za to patří dík nejen hráčům od kterých se čekají hlavně góly, ale i obráncům. Jak levý obránce, tak pravý se nebáli hrát 1:1 (mám fakt radost) a po kraji hřiště se zapojit do našeho útočného snažení. A až se kluci po ztrátě míče naučí ihned vracet na své pozice, aby nedocházelo k přečíslením 3:1, budeme zcela spokojeni :-)
 Díky pohotové tužce pana Hájka vám přináším i střelce - Jirka si připsal hattrick, s penaltou si poradil Honzík, ikdyž se před její zahrání ozvaly hlasy, aby ji nekopal, ale Honza nám všem ukázal v jaké je formě. Z přímého kopu šikovně obstřelil zeď Zdenda a druhý gól dal tentýž hráč po důrazném dohrání souboje z bezprostřední blízkosti. (to je přesně ono)

Všem patří velké díky za bojovný výkon (poprvé jsem v šatně před zápasem neslyšel ono proslulé kňourání "to máme stejnak prohraný". Za odměnu dáme v úterý po splnění všech povinností větší prostor samotnému fotbálku.

19.9.    Zličín - Aritma   4 : 2  (2:2)    7 + 1

Na Zličín jsme jeli se zápasem s Čechií v nohách, a s vědomím,že domácí mají ustálenou sestavu a hrají o 1. místo.

Bohužel hned na začátku zápasu jsme dostali gól. Kluci se ale zvedli,začali hrát , v 11. minutě Matěj Kar. vyrovnal a ve 22´. min. Oliver dal na 2:1 pro nás. Domácí jsme tím trochu zaskočili, zápas byl velmi vyrovnaný a rychlý, stále jsme si museli dávat v obraně pozor na brejkové hráče soupeře. Velká škoda byl vyrovnávací gól v naší síti v poslední vteřině poločasu.

Ve 2. půli jsem čekal,jak dlouho se soupeřem vydržíme stíhat. Místo toho ale přišla naše převaha a gólové příležitosti, bohužel zase neproměněné. Zličín dal ve 44.min. na 3:2 střelou z dálky, potom jsme se pokoušeli o vyrovnání a do otevřené obrany dostali gól před koncem na 2 : 4.

Z našeho výkonu mám tentokrát radost, byli jsme fotbaloví i bojovní dohromady a hráli kolektivně. Velmi těžké bylo dvěma obránci uhlídat nebezpečné útočníky domácích, tady se vyznamenali opět Jirka a Lukáš Š., dále byl výborný Michal H. a Adam.  Hodně zabojoval Matěj Kar.   a Tomáš,tradičně se dařilo i Oliverovi. Pavel v brance podržel v 1. poločase, ve 2. půli jsme již Zličín k brance moc nepustili.

Pochvala patří celému týmu za velkou snahu až do konce, vyrovnali se herně velmi silnému soupeři. Těší mě to víc,než kdybychom po náhodných akcích vyhráli. Začínáme konstruktivně odebírat míče, tzn. že po zisku míče přichází kvalitní rozehrávka, a tak to má vypadat.

To,že proti nám nastupují i hráči roč. 2000 (zatímco za nás i hodně kluků 2002) již nezmiňuji, s tím počítáme a myslím že týmově jsme na úrovni,kdy to již zvládáme v pohodě a poradíme si s tím.

Nastoupili:  Plecitý -  M.Beran, T. Beran, Gregor, Havlíček ,Karger, Mach, Soukup, Šalanský , Šuchma, Vágner, Vožický.