Jdi na obsah Jdi na menu
 

6.2. turnaj v Radotíně- 6. místo

8. 2. 2010

6.2. hala Radotín -  6. místo

V hezké nové hale v Radotíně jsme tentokrát neuspěli a po nepřesvědčívých výkonech jsme obsadili až 6. místo.....Nebudu se vyjadřovat ke každému zápasu zvlášť, protože naše výkony byly ve všech utkáních podobné . Nedokázali jsme sice proměnit spoustu vyložených šancí, ale horší byla naše hra.

výsledkyAritma - ČAFC 2:2, Radotín 1:1, Zbraslav 0:3,

Příbram 0:3, Háje 1:0, Loko Vltavín 1:3.

1. Příbram , 2. Zbraslav, 3. ČAFC , 4. Radotín , 5. Loko, 6. Aritma,

7. Háje .

V turnaji jsem zcela záměrně vyměnil kluky na některých postech. Je to důležité pro jejich budoucí vývoj, bez ohledu na momentální výsledek nějakého turnaje nebo zápasu.

Zde je důležité připomenout, že obránci musí občas hrát i na jiném místě,než v obraně, protože tam mají tendenci pouze odehrávat míče dopředu a netvořit .Je potřeba ,aby i oni dělali kličky a také poznali radost ze vstřelené branky, zrovna tak útočníci se musí naučit hrát v tomto věku i v obraně .  Také je potřebné,aby v poli nastupovali i brankáři, budou pak mít lepší hru nohama,což je pro ně velmi důležité. Nikde není napsáno,že z osmiletého brankáře nemůže být v 11 letech útočník.

 

 

Točení postů určitě nepřispívá celkové kvalitě hry, ale je důležité,aby si kluci vyzkoušeli různé úlohy na hřišti. Důvodem je i efektivita učení,pokud hráč hraje stále na stejném postu,rychle dosahuje svého maxima ,ale potom už se nezlepšuje. Pokud posty střídá, učí se nejen to,co každý post obnáší,ale i přizpůsobovat se novým věcem. Na hřišti se neustále něco děje a mění, a pokud je hráč schopen kdykoliv se hře přizpůsobit,stává se z něj univerzální typ fotbalisty,který dokáže zvládnout jakoukoliv herní situaci.

A naše sestava v Radotíně byla dostatečně silná a kreativní,aby si s tím poradila. Bohužel naše individuální herní výkony byly špatné a kluci kazili věci,které nemají s výměnou míst nic společného. Ale ve svém věku na to přece mají ještě nárok..