Jdi na obsah Jdi na menu
 

Generali Cup - Hlušice 20. - 21.11.2010- 8. a 10. místo

20.-21.11. 2010  Generali Cup Hlušice  8. a 10. místo

Do hezké a prostorné haly v Hlušicích jsme se vydali autobusem v pátek večer. Velký turnaj o pohár pojišťovny Generali pořádá místní Ŕegionální mládežnický SK ( RMSK) Cidlina Nový Bydžov. Čekala nás tam opět kvalitní konkurence. Vzal jsme s sebou 15 hráčů a rozdělil je na 2 týmy,tak,aby oba byly konkurenceschopné a kluci si hodně zahráli, aby byli také donuceni vzít to tzv. na sebe a naučit se hrát pod tlakem.

Aritma A :  Beran M., Čížek, Gregor, Havlíček , Soukup, Vožický, Šebrle.

Aritma B :  Beran T., Hron , Karger , Pikner, Plecitý , Šalanský , Šuchma, Vágner.

SOBOTA

Aritma A - Braník  1:0   V zápase ,který měl spád,jsme byli lepší,ale neproměnili jsme šance. Takže drama až do konce. Branka. Jirka.

Aritma B - Hradec Králové  0:5  Inkasovali jsme hned v 1. min., potom jsme se zvedli a hráli na chvíli vyrovnaný zápas, ke konci pak Hradec prokázal svoje kvality.

Aritma A - Hradec Králové  2:2  Na soupeře jsme vlétli, dali jsme úvodní gól a byli lepší, převahu jsme vyjádřili další brankou. Škoda,že jsme nedali na 3: 0, šanci jsme měli. Hradec potom vyrovnal hru a dosud nejlepší zápas turnaje skončil 2:2, asi po zásluze. Branky: Štěpán, Michal H.

Aritma B - RMSK Cidlina B  6:1  kluci se do soupeře pustili a po nadšeném výkonu si zastříleli , střelecky se prosadil Tomáš. Branka na 5:1 po ose Oliver-Matěj K. byla ukázková. Branky : 3x Tomáš, 1x Oliver, Petr H., Matěj K.

Aritma A - RMSK Cidlina B  2:0  áčko podalo o něco slabší výkon než B tým. Výhra sice jednoznačně zasloužená, ale přílišné držení míče a neproměněné šance na naší straně. Branky : Jirka,Michal

Aritma B - Junior  0:3  favorit turnaje,Junior,vyhrál zaslouženě,ale béčko podalo dobrý a bojovný výkon a soupeře potrápilo.

Aritma A - Junior  3:1  kluci na soupeře vlétli a v nahoru-dolů hraném zápase zaslouženě zvítězili. cenná výhra nad rivalem z Prahy. Branky : 3x Michal H.

Aritma A - Aritma B  0:1  v zápase mezi sebou se béčko dokázalo vytáhnout. Vstřelilo Tomášem vedoucí gól a potom nadšeným výkonem výhru udrželo. Áčko si vytvořilo spoustu střeleckých příležitostí,které výborný Pavel v brance zneškodnil. hezké utkání,kluci si nic nedarovali. Branka: Tomáš.

Aritma B - Pardubice  0:4  kluci nezopakovali výkon z derby, nicméně vysoká porážka neodpovídá průběhu hry.

Aritma B - RMSK Cidlina A  0:1  béčko podalo dobrý výkon,zápas naprosto vyrovnaný, dalo se i vyhrát,ale nenašel se střelec branky..škoda, minimálně bod si kluci zasloužili.

Aritma A - Pardubice  0:1   v úvodu zápasu proti pozdějšímu vítězi turnaje se zranil po faulu Michal. I bez něj jsme byli vyrovnaným soupeřem.Utkání bylo jasně remízové,ale síly už docházely..

Aritma B - Náchod  1:1  vynikající zápas béčka.proti pozdějšímu finalistovi turnaje se kluci vytáhli, dali Petrem H. vedoucí gól a část utkání byli lepším týmem.Škoda ,že nedali další další vyložené šance,zápas by vyhráli. Náchod před koncem vyrovnal. Ale i tak klobouk dolů. Branka : Petr H.

Aritma A - RMSK Cidlina A  1:1  v zápase proti domácím jsme stále bez Michala byli o kousek lepší,ale Cidlina se ujala vedení a my se marně snažili o vyrovnání. V době našeho tlaku jsme srovnali skóre, domácí zahrozili z brejku tyčkou. Před koncem nás v době našeho náporu poslal rozhodčí do třech ( za špatné střídání, ale náš hráč se neúčastnil hry a běžel na střídačku....) a nezbývalo,než ubránit remízu. Za zraněného Míšu posílil áčko Adam a vstřelil branku. Branka: Adam.

 NEDĚLE

V neděli brzy ráno pokračovaly boje v základní skupině. Nejprve se nám dařilo:  Áčko smetlo budoucího finalistu- Náchod 3:0 a nedalo mu šanci. Důležitá byla branka Matěje Berana na 2:0, přiletěl ze střídačky přímo k brance a nečekaně hezkou střelou skóroval. Béčko sehrálo vyrovnaný zápas s ČAFC Židenice, které bylo zatím na 2. místě. Škoda že nedali branku, minimálně bod si zasloužili:

Aritma A - Náchod 3:0  Branky: 2x Štěpán, 1x Matěj B.

Aritma B - Židenice 0:1

Aritma B - Tatran Lískovec 2:2 další dobrý zápas béčka, nad favoritem vedli 1:0, prohrávali 1:2, zvedli se a dokázali vyrovnat. Branky: 2x Tomáš.

Aritma A - Židenice 1:3  nechali jsme se soupeřem přestřílet. Branka: Jirka.

V posledních utkáních podlehlo béčko výbornému Braníku 1:3, když střílel zase jen Tomáš, ( a dost zachránil Pavel v brance) a áčko remizovalo s Tatranem Lískovec 2 : 2.

Aritma B - Braník  1:3   branka Tomáš.

Aritma A - Tatran Lískovec 2:2  branky Michal H., Jirka.

Pořadí po základní části :

1. Pardubice - 24 bodů, skóre 25:6
2. Židenice - 23 b, sk.30:10
3.Hradec Králové - 20 b, 29:10
4. Junior - 16 b, sk.22:18
5. Aritma "A" - 15 b, sk.15:11
6. Lískovec - 15 b. sk.13:16
7. Náchod - 14 b, sk.14:12
8. RMSK "A" - 13 b, sk.13:19
9. Braník - 8 b, sk.15:25
10. Aritma "B" - 8 b, sk.11:21
11. RMSK "B" - 0 b, sk.5:40
 
Potom následovaly zápasy play off.
Béčko o 9.-11. místo rozstřílelo domácí Cidlinu 6:0, za zmínku stojí 4 góly Olivera asi během 5 minut za sebou  a prohrálo s výborným Braníkem.
Áčko nedokázalo podruhé za sebou zdolat dobře hrající Junior, zaskočil nás a vedl 3:0, naši ale dokázali snížit na 2:3 a bojovali o semifinále do poslední minuty.Branky ale přišly příliš pozdě. V utkání o 7. místo pak áčko dostalo gól od domácích na 0:1, poté jsme je po zbytek zápasu zatlačili,trefovali tyče ,hodně stříleli ,ale stav se již nezměnil. O vyrovnání ale kluci bojovali do poslední vteřiny.
Aritma B - RMSK Cidlina B  6:0  branky 4x Oliver, 1x Tomáš,Petr H.
Aritma B - Braník  1:4  branka Oliver
Aritma A - Junior  2:3  branky Jirka, Štěpán
Aritma A - RMSK Cidlina 0:1
Celkové pořadí turnaje:
1. Pardubice
2. Náchod
3. Junior Praha
4. Lískovec
5. FC Hradec Králové
6. Židenice
 
7. RMSK "A"
8. Aritma A
9. Braník
10. Aritma "B"
11. RMSK "B"
 
Hodnocení :
 
Turnaj pro nás splnil účel. Předně kluci tvořili dobrý kolektiv,navzájem si oba týmy fandili a s chováním nebyly žádné problémy.
Rozdělením na 2 týmy jsme sice oslabili svoje síly,ale 15 kluků si zahrálo a herně nyslím oba týmy uspěly.
Áčko v jeho 12 utkáních přehrál pouze Junior v play off zápase , ve všech ostatních jsme se soupeřům zvučných jmen vyrovnali. Pozitivní je,že jsme se pokaždé snažili být fotbaloví, neuchýlili se k nákopům a nažili se kombinovat. Využili jsme spolupráce Michala s Jirkou a rychlého Štěpána. Velká škola to byla pro Petra S., neboť áčko hrálo progresivně 1-2-1 jen na 1 obránce. Slušně zachytal Lukáš G., ( 2. den měl chytat Matěj,ale dohodli se,že rozchytaný Lukáš zůstane v brance. Matěj B. pak dal  krásný gól Náchodu).
Béčko ve svých 12 zápasech své soupeře buď přehrálo nebo se jim herně vyrovnalo 8x, což je potěšující. Velká škola to byla pro Lukáše Š., který hrál celé zápasy a lepšil se každým z nich. Rychlost a bojovnost dodal týmu Adam, střelecky je táhnul Tomáš, ke kterému se přidal oliver,ale bohužel až v neděli. K výbornému výkonu se rozchytal Pavel. Všem hráčům rozhodně turnaj něco dal,ověřili si,že i bez posil stačí i na dobré soupeře.
 
Celkově oba týmy nakonec skončily výsledkově hůř,než si zasloužily, ale to už je play off systém, a také únava z menšího počtu hráčů,než měli k dispozici soupeři, se projevila. S tím jsme ale počítali. Oba týmy ale herně přesvědčili, dařilo se jim a nic nikdy nevzdávali. nejhezčí fotbal tady hráli Hradec králové a Junior, do finále se ale probojovaly Náchod a Pardubice. Dokázali jsme se jim herně vyrovnat, viz. výsledky.  V soboji s kluky ze středisek mládeže jsme rozhodně nezklamali a rozdělení hráčů do týmů bylo záměrné ( podle pozic a typů hráče) a spnilo účel. Zúčastněným nezbývá,než poděkovat za výkony.
Jinak strava i ubytování bylo O.K. ( až na tu vůni dezinfekce,kterou jsme si přivezli až domů..)
Michal H. byl zvolen vedení turnaje jako nejlepší hráč.
Naši nej-střelci: Tomáš 8 branek, Michal H. 6 branek, Oliver 5, Jirka 4.