Jdi na obsah Jdi na menu
 

Helia Energy Cup- Ústí n. Labem 11.9. 2010 - 10. místo

11. 9. 2010

Ústí nad labem - 11.9. 2011- Helia Energy Cup

Do Ústí jsme vyrazili v sobotu brzy po ránu, oslabeni marodkou o 4 hráče. V Ústí nás ze začátku přivítala mlha,ale ta se brzy rozpustila a vysvitlo sluníčko.

Turnaj byl špičkově obsazen přípravkami ligových klubů, a kromě Neratovic jsme pouze my měli v sestavě  3 hráče ročníku 2002. Zúčastnili se FK Mladá Boleslav, FK Teplice, FK Ústí n.L., SK Kladno, Baník Most, Dukla, Admira, Baumit Jablonec, Dynamo Dresden, Motorlet , Neratovice a Aritma.

Už z pohledu na startovní pole je jasné,že jsme přijeli spíš sbírat zkušenosti a zvykat si na zápasy s těžkými soupeři..Nakonec nám ale postup do finalové skupiny unikl opravdu smolně..

Aritma - Baumit Jablonec 0 : 0

Utkání proti přípravce ligového Jablonce kluci odjezdili. Soupeř měl sice více ze hry, ale my jsme měli také 2 šance ke skórování. Zápas nakonec skončil 0 : 0, což se dá považovat za náš úspěch.

Aritma - FK Ústí n. L. 1 : 3

Jak těžký soupeř jsou domácí jsme si na Klíši vyzkoušeli již v květnu. Tentokrát jsme zhruba půl utkání s domácími stíhali, potom se projevila jejich převaha a přišly branky. Po gólu na 0:2 jsme se zázračně vzpamatovali a snížili na 1:2, domácí si ale utkání pohlídali a v posledních vteřinách přidali 3. branku.

Aritma - Motorlet  2 : 1

Tady jsem si říkal,jestli dokážem Motorlet opět porazit,tak jako v Braníku. Povedlo se, ve velmi vyrovnaném zápase jsme dali hezké góly, vedli jsme již 2 : 0.  Bohužel jsme inkasovali na 2 :1 a tento jeden gól nás spolu s Motorletem poslal do bojů o 9.-12. místo.

V tabulce skupiny jsme skončili třetí, se stejným ziskem 4 bodů jako druhý Jablonec, ale skóre o 1 branku horší...

Aritma - Neratovice  1 : 1

V utkání jsme byli lepší. ale nedokázali jsme se gólově prosadit víc než jednou. Za vedení 1:0 jsme měli dost šancí zápas rozhodnout, místo toho přišla zbytečná standartka,při ní clonění našeho gólmana soupeřem a 1 : 1. V tomto utkání jsem nebyl s naší hrou spokojen.

Aritma - Baník Most  0 : 1

Na rozdíl od předchozího zápasu jsme naši hru zlepšili a byli jsme Mostu naprosto vyrovnaným soupeřem. Náš výkon byl v pořádku a zápasu by víc seděla remíza...

Aritma - Motorlet  2 : 0

Na závěr jsme se opět potkali s Motorletem  a znovu ho dokázali porazit. Takže hezký výsledek na cestu domů.

Celkově-  2 výhry, 2 remízy, 2 prohry,   skore 6:6

1. Mladá Boleslav, 2. Teplice,  3. Kladno.....10. Aritma

Výborný fotbal pak ještě kromě prvních tří týmů předvádělo Dynamo Drážďany , Admira a v zápase s námi také Ústí.

Že budeme mít vyrovnanou bilanci jsem před turnajem ani nečekal, 1 gól ve skore nás dělil od postupu do finalové skupiny. Konečné 10. místo sice nic moc, ale kluci se zase otrkali a snad jim to něco dá, hráli se silnými soupeři a neztratili se. Jen se nesmí bát hrát a nezbavovat se zbrkle míčů...Plusem je to,že všechny námi vstřelené góly byly velmi hezké.

Nastoupili: Plecitý - Klesal, Vožický - Vágner,Šuchma,Havlíček - Šebrle ,Šalanský - Tříska,Gregor.

Branky- 3x Oliver, 2 x Michal, 1x Štěpán.  Oliver vyhlášen naším nejlepším hráčem.