Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zhodnocení letního soustředění srpen 2009

30. 8. 2009

Letní soustředění jsme začali každodenním pobytem na hřišti Aritmy od pondělí 17.8. do čtvrtka 20.8. Účast byla slušná, od úterka bylo již 18 hráčů.

V pondělí jsme dopoledne vydatně trénovali, po obědě vycházka do Šárky. V úterý jsme po dopoledním tréninku sehráli od 17,00 zápas doma na trávě s Kladnem roč.2002, který jsme vyhráli (i přes vystřídání všech našich hráčů v sestavě) vysoko 13:2.

Ve středu po dopoledním tréninku odjeli kluci odpoledne s Martinem na Tempo, kde jsme se silnám soupeřem prohráli 2 : 5.

Ve čtvrtek jsme hned dopoledne zajeli na Kopaninu,kde jsme se rozdělili na 2 týmy. Nejprve jsme porazili jejich béčko  5:1 a potom i jejich áčko v poměru 4 : 1.  V pátek jsme byli na vycházce v ZOO spojené s jízdou přívozem, obědem a jízdou lanovkou.

Smejkalova bouda,  22.8. - 29.8. 2009

V sobotu 22.8. jsme za deštivého počasí vyrazili Alešovým autobusem spolu s ročníky 97-99 Aritmy na soustředění,opět do Kněžic u Vrchlabí. Tam nás po bezproblémové cestě opět přivítalo krásné panorama na místním hřišti a počasí se začalo vylepšovat.

Ubytováni jsme tentokrát byli v dolní budově s menší kapacitou, kde jsme zaplnili všechna místa,ale byli jsme tam velmi spokojeni.

Strava - byli jsme spokojeni, kluci měli snídaně formou bufetu, oběd s polévkou a večeři, poté 2. večeři formou pomazánky s pečivem. Dopoledne a odpoledne jsme zásobovali kluky z vlastních zdrojů, sladké pečivo,tyčinky,tatranky, byly i tousty se šunkou a sýrem, a samozřejmě dostatek pití po celý den,které jsme si přivezli již z Prahy. Hladem ani žízní určitě nikdo netrpěl, dávali jsme i pozor,aby každý jedl.

Zápasy - odehráli jsme celkem 3 přípravné zápasy.

V úterý jsme porazili Vrchlabí ,které nastoupilo s hráči 99 a 2000 v poměru 4 : 1, když jsme si vzali na pomoc brankáře našeho ročníku 99 a 3 hráče. Ti nás ze začátku podrželi, přestáli jsme tlak Vrchlabí a začali hrát. Konečná výhra 4:1 je pěkná, branky stříleli naši kluci.

Ve středu jsme po vycházce v Safari (čili již trochu unavení) porazili stejně starou přípravku Dvora králové 5 :1 po docela slušném výkonu, a to jsme ještě neproměnili ze začátku spoustu šancí.

Ve čtvrtek jsme zajeli do Lázní Bělohrad,kde bylo na soustředění Tempo. S kvalitním soupeřem jsem prohráli 2 : 6, když nás sužovala již únava a neustálé horko,a také drobná zranění. Soupeř byl tentokrát lepší a také měl víc rovnocenných hráčů,než my. Do 2.poločasu jsme se dokázali trochu vzpamatovat,zabojovat a prohráli jsme ho 0 .1, když jsme dali břevno.

Výlety - v úterý jsme odvezli kluky dopoledne místo tréninku do bazénu ve Špindlu, aby vyplavali únavu a osvěžili se v horku. Ve středu jsme byli na celodenním výletě na Safari ve Dvoře Králové, kde jsme absolvovali i jízdu Safari busem a měli objednaný oběd.

Další akce - mimo tréninky a zápasy měli kluci olympiádu,kde soutěžili v atletických a fotbalových disciplínách, turnaj dvojic ve stolním hokeji a soutěž také v bodování pokojů.Všechno tentokrát o velmi pěkné ceny. V pondělí se konala noční bojovka,ale kluky jsme moc nevystrašili,takže příště asi přitvrdíme... V pátek se u ohně opékaly buřty.

Nemoce a zranění - tak ty se nám naštěstí vyhýbaly, řešili jsme jen pár teplot z horka a únavy (většinou postelí a práškem), zalepování pat a drobné svalové problémy. Po čtvrtečním zápase jsme klukům objednali vířivku a po ní jsme jim udělali masáž nohou.

Závěrem - děti byly vcelku hodné a šikovné, zaprvé proto,že takové prostě jsou a zadruhé jsme jim udělali vždy program na celý den, aby se nestačily nudit. Vzhledem k vedrům jsme trochu omezili tréninkovou aktivitu a nahradili ji soutěžemi a výletem. Pro děti to byl vynikající ,teambuilding, budou teď tvořit zase lepší kolektiv a těšit se na sebe. Potom se s nimi i lépe pracuje při trénincích.

Za svoji osobu mohu říct,že rozhodně nelituji těch 14 dnů, na které jsem si udělal volno,a na děti se už zase těším.Jejich radost je pro mě zadostiučinění.

Neocenitelnou službu nám také poskytl Aleš s autobusem,bez něj bychom některé akce nemohli udělat.

Balení - páteční  večerní balení zavazadel po táboráku (ráno bychom to kvůli odjezdu na turnaj nestihli) bylo vzhledem k turnaji poměrně náročné, museli jsme zabalit tašky a poté ještě do batůžků potřeby na turnaj,ty se tam ale nevešly. Zkontrolujte prosím,kdo má u sebe něčí oblečení nebo výstroj, a napište to na web, lépe to opravdu stihnou nešlo.

Sobotní turnaj v České Skalici- komentář bude zvlášť.